Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej

Strona główna

Witamy na naszej stronie

 

Aktualności

Przejdź do -

Powitanie wiosny w klasie II

22 marca 2023

21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę, dlatego uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę, aby poszukać jej zwiastunów.   W tym roku  dzieci miały za zadanie szukać ukrytych znaków, odsłuchać zakodowane piosenki i odczytać wskazówki do dalszej wędrówki.  Zadania bardzo angażowały uczniów i zmuszały wszystkich do współpracy. Wspólny wysiłek zakończył się odnalezieniem Pani Wiosny i wykonaniem karty podsumowującej zdobyte podczas wycieczki wiadomości.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Powitanie wiosny w klasie II
Przejdź do -

Dzień Babci i Dziadka w klasie II

26 stycznia 2023

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, który jest pełen chłodnych, szarych dni, jednak urok tych świąt  wprowadza wszystkich w ciepły, pełen miłości nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność. Dnia 26 stycznia 2023 r., również klasa II, pod kierunkiem pani Katarzyny Choromańskiej, zorganizowała klasowe Święto Babci i Dziadka, aby sprawić swoim dziadkom radość, wyrazić swoją miłość i przywiązanie. 


Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie II
Przejdź do -

Laboratoria Przyszłości - Robot Photon

11 stycznia 2023

Dnia 11 stycznia 2022 r. uczniowie klasy II rozpoczęli swoją przygodę z interdyscyplinarnymi robotami PHOTON. Roboty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, który jest realizowany przez naszą szkołę.Tego dnia roboty PHOTON wykorzystaliśmy  na zajęciach  komputerowych. Do uruchomienia tych urządzeń użyliśmy specjalnie dedykowanych aplikacji; Photon EDU (urządzenia mobilne) oraz Photon Magic Bridge (komputer+ projektor interaktywny).Uczniowie zaprojektowali miasto (budynki, sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych itp.), a następnie poruszali się po mieście robotem wykorzystując Joystick lub program Photon Draw. Na następnych zajęciach będziemy korzystać z programów Photon Badge, Scratch i Photon Blocks, gdzie ułożymy program pracy robotów za pomocą bloczków. Roboty Photon to wspaniałe pomoce dydaktyczne, które można wykorzystywać w różnych dziedzinach nauczania.  Będziemy korzystać z nich na różnych lekcjach np. matematyki, języka polskiego czy przyrody. Znacząco uatrakcyjniają one zajęcia, podnoszą motywację, aktywizują i rozweselają uczniów.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - Robot Photon
Przejdź do -

Laboratoria Przyszłości - Robot Photon

11 stycznia 2023

Dnia 11 stycznia 2022 r. uczniowie klasy II rozpoczęli swoją przygodę z interdyscyplinarnymi robotami PHOTON. Roboty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, który jest realizowany przez naszą szkołę. Tego dnia roboty PHOTON wykorzystaliśmy  na zajęciach  komputerowych. Do uruchomienia tych urządzeń użyliśmy specjalnie dedykowanych aplikacji; Photon EDU (urządzenia mobilne) oraz Photon Magic Bridge (komputer+ projektor interaktywny). Uczniowie zaprojektowali miasto (budynki, sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych itp.), a następnie poruszali się po mieście robotem wykorzystując Joystick lub program Photon Draw. Na następnych zajęciach będziemy korzystać z programów Photon Badge, Scratch i Photon Blocks, gdzie ułożymy program pracy robotów za pomocą bloczków. Roboty Photon to wspaniałe pomoce dydaktyczne, które można wykorzystywać w różnych dziedzinach nauczania.  Będziemy korzystać z nich na różnych lekcjach np. matematyki, języka polskiego czy przyrody. Znacząco uatrakcyjniają one zajęcia, podnoszą motywację, aktywizują i rozweselają uczniów.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - Robot Photon
Przejdź do -

Mikołajki w klasie II

6 grudnia 2022

Dnia 6 grudnia przybył do naszej klasy Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wspólne śpiewanie, świąteczne stroje, upominki i smaczne prezenty sprawiły, że był to bardzo smaczny, wesoły  i niezapomniany dzień.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie II