Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej

Strona główna

Witamy na naszej stronie

 

Aktualności

Przejdź do -

Wycieczka do Łomży

28 listopada 2023

Dnia 28 listopada klasy 0C, I i V były na wycieczce w Łomży.
Najpierw dzieci odwiedziły Teatr Lalki i Aktora gdzie obejrzały spektakl ,,Niesamowite przygody skarpetek ".
Na tle pięknej scenografii zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w Mc Donald's.Wszyscy zadowoleni wrócili z wycieczki i będą długo ją wspominać.

Halina Strzępek
Czytaj więcej o: Wycieczka do Łomży
Przejdź do -

Lekcja matematyki z robotem Photon. Klasa III

23 listopada 2023

W dniu 23 listopada w klasie III  odbyła się lekcja programowania z robotami  Photon połączona z edukacją matematyczną.  Tym  razem uczniowie w dwóch zespołach programowali roboty tak, aby wskazywały na planszy z liczbami prawidłowy wynik mnożenia.  Podczas tej lekcji, oprócz doskonalenia umiejętności mnożenia w zakresie 100, uczniowie ćwiczyli również orientację przestrzenną i oczywiście programowanie. Rywalizacja w grupach    sprawiała, że nie brakowało radości,  śmiechu i wspanialej zabawy

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Lekcja matematyki z robotem Photon. Klasa III
Przejdź do -

Jesień w poezji

19 listopada 2023

W celu rozwijania umiejętności i zainteresowań czytelniczych uczniowie klasy III  wzięli udział w klasowym projekcie  pt.: „Czytamy poezje”.  Czytanie, recytacja oraz słuchanie wierszy   to wspaniała okazja do rozwijania dziecięcej  wrażliwości, wyobraźni, wzbogacania słownictwa oraz doskonalenia  wymowy. Spośród znanych poetów polskiej literatury dziecięcej wybraliśmy  znakomitego poetę i prozaika Jerzego Ficowskiego. Czytaliśmy  wiersze tego autora  z tomiku  „Lodorosty i bluszczary”, rozdział  „Jesień”.  Do technicznej  realizacji projektu wykorzystaliśmy audiowizualny sprzęt nagrywający Gimbal  zakupiony w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Nasze występy nagraliśmy na multimedialnym tle, co stworzyło  bardzo oryginalny  i ciekawy efekt wizualny.  Z radością będziemy kontynuować nasze przedsięwzięcie czytając poezje znanych polskich poetów.

 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Jesień w poezji
Przejdź do -

Uroki złotej jesieni

13 listopada 2023

Uczniowie klasy I żegnając październik udowodnili jak piękna może być jesień i chociaż czasami chłodna i deszczowa niesie radość.
Podczas spaceru dzieci podziwiały kolorowe liście mieniące się w słońcu i śliczne dywany z liści jakie pojawiły się w szkolnym ogródku.Była to okazja do wykonania przez dzieci własnych jesiennych bukietów.
Pamiątką jesiennego spaceru jest klasowa pocztówka
,,Złota jesień 2023"

Halina Strzępek
Czytaj więcej o: Uroki złotej jesieni
Przejdź do -

Nasza patronka Maria Skłodowska- Curie

11 listopada 2023

9.11.2023 w sali gimnastycznej SP 1 odbył się apel upamiętniający wybitną uczoną, dwukrotnie nagrodzoną Nagrodą Nobla, patronkę naszej szkoły - Marię Skłodowską Curie.
Po zapoznaniu z krótką biografią tej wyjątkowej kobiety i wysłuchaniu wierszy i piosenek poświęconych wybitnym Polakom, obejrzeliśmy film edukacyjny z serii: „ Byli Sobie Wynalazcy”, prezentujący w skrócie życie i działalność naukową „ nieskalanej sławą” uczonej.
Dzięki takim ludziom jak Maria Skłodowska Curie ludzkie życie stało się dłuższe, prostsze i przyjemniejsze.
Udział w tej uroczystości uświadomił nam, że pasja, talent, pracowitość, skromność, niezłomność w dążeniu do celu oraz poświęcenie dla drugiego człowieka są źródłem osobistego sukcesu i kluczem do nieśmiertelności.

 

Elżbieta Rostkowska
Czytaj więcej o: Nasza patronka Maria Skłodowska- Curie