School Education Gateway Europejska platforma edukacyjna dla szkół

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

O portalu

Portal School Education Gateway oferuje w 23 językach europejskich jeden, wspólny punkt wejścia dla nauczycieli, szkół, ekspertów i innych osób zainteresowanych edukacją szkolną. Dołącz już dzisiaj i bądź na bieżąco informowany o europejskiej polityce edukacyjnej i działaniach skierowanych do szkół!

https://youtu.be/r1SezG9RNK0

  • Najnowsze - Świeży wgląd w europejską politykę i praktykę w edukacji szkolnej: krótkie artykuły informacyjne, kalendarz wydarzeń oraz zbiór dobrych praktyk z europejskich projektów i klas.
  • Punkty widzenia - Twoje źródło ekspertyz i pomysłów Europy w edukacji szkolnej dostarczanych przez artykuły i wywiady. Możesz także brać udział w okresowych krótkich sondażach na intrygujące tematy i spraw, aby Twoja opinia się liczyła!
  • Materiały - Publikacje na bieżąco, gotowe samouczki i materiały dydaktyczne z Europy do twojej klasy! Dowiedz się również, w jaki sposób Europejski zestaw narzędzi dla szkół może pomóc Twojej szkole w promowaniu edukacji włączającej i przeciwdziałaniu wczesnemu kończeniu nauki.
  • Strony tematyczne - zapoznaj się z treścią dzięki dziewięciu kluczowym priorytetom UE w edukacji szkolnej:
  • Teacher Academy - Teacher Academy pozwala nauczycielom odkryć szeroką gamę możliwości szkoleniowych i zasobów dla ich klasy. Składa się z centralnego katalogu kursów z informacjami o kursach doskonalących prowadzonych przez niezależnych dostawców kursów, bezpłatnych darmowych kursów online School Education Gateway oraz wybranych materiałów dydaktycznych opracowanych przez nauczycieli eTwinning, instytucje UE i inne projekty finansowane przez UE.
  • Możliwości programu Erasmus + - Szkoły w całej Europie mogą korzystać z możliwości finansowania oferowanych przez program Erasmus + Komisji Europejskiej, w tym ze wsparcia szkoleń i zadań dydaktycznych w celu rozwoju zawodowego lub uczestnictwa w partnerstwach projektowych. Odkryj trzy narzędzia, które School Education Gateway zapewnia szkołom w przygotowaniu aplikacji Erasmus +!
  • Europejski zestaw narzędzi dla szkół - zestaw narzędzi promuje podejście obejmujące całą szkołę w celu poprawy integracji i zapobiegania przedwczesnemu kończeniu nauki. Może pomóc dyrektorom szkół, nauczycielom i innym osobom zidentyfikować potrzeby w zapobieganiu przedwczesnemu kończeniu nauki i znaleźć odpowiednie rozwiązania. Zestaw narzędzi gromadzi dowody, dokumenty i dobre praktyki współpracy w szkołach i wokół nich, które można wdrożyć w różnych kontekstach szkolnych.

Informacje na temat Portalu  zaczerpniete ze strony  https://www.schooleducationgateway.eu/pl/pub/about.htm

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-04-21
Data publikacji:2020-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Choromańska
Liczba odwiedzin:891