Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - Robot Photon

Laboratoria Przyszłości - Robot Photon

11 stycznia 2023

Dnia 11 stycznia 2022 r. uczniowie klasy II rozpoczęli swoją przygodę z interdyscyplinarnymi robotami PHOTON. Roboty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, który jest realizowany przez naszą szkołę.Tego dnia roboty PHOTON wykorzystaliśmy  na zajęciach  komputerowych. Do uruchomienia tych urządzeń użyliśmy specjalnie dedykowanych aplikacji; Photon EDU (urządzenia mobilne) oraz Photon Magic Bridge (komputer+ projektor interaktywny).Uczniowie zaprojektowali miasto (budynki, sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych itp.), a następnie poruszali się po mieście robotem wykorzystując Joystick lub program Photon Draw. Na następnych zajęciach będziemy korzystać z programów Photon Badge, Scratch i Photon Blocks, gdzie ułożymy program pracy robotów za pomocą bloczków. Roboty Photon to wspaniałe pomoce dydaktyczne, które można wykorzystywać w różnych dziedzinach nauczania.  Będziemy korzystać z nich na różnych lekcjach np. matematyki, języka polskiego czy przyrody. Znacząco uatrakcyjniają one zajęcia, podnoszą motywację, aktywizują i rozweselają uczniów.

Długopisy 3D

5 grudnia 2022

W miesiącach maj, czerwiec, wrzesień, październik, listopad  2022r. w naszej szkole odbywały się zajęcia   z  wykorzystaniem długopisów 3D  zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Zajęcia odbywały  się w klasach I-III oraz w klasach starszych IV-VIII w ramach zajęć technicznych i informatycznych.

Lekcje z drukarką 3D

11 kwietnia 2022

W miesiącach maj, czerwiec 2022r w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje z  wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Były to lekcje z wykorzystaniem programu https://www.tinkercad.com/  gdzie uczniowie tworzyli własne projekty  3D , a następnie najciekawsze prace zostały wydrukowane w drukarce 3D. Lekcje odbyły się we wszystkich klasach - od IV do VIII oraz w klasie I.

#LaboratoriaPrzyszłości ,  #LaboratoriaPrzyszlosci  to wspaniały sprzęt, który uatrakcyjnił  zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć pozalekcyjnych.

11 marca 2022

Drukujemy w 3D  W ramach Programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała drukarkę, skaner oraz długopisy 3D. Są to urządzenia, które wspaniale kształtują i rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka. W tym tygodniu rozpoczęliśmy pokazy  pracy drukarki 3D   dla klas młodszych oraz grup przedszkolnych. Na lekcjach informatyki, w klasach starszych   pracujemy nad tworzeniem i drukowaniem własnych projektów.  Zajęcia bardzo  angażują uczniów,  sprzyjają odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Katarzyna Choromańska

Laboratoria przyszłości - informacja o zakupionym sprzęcie

10 stycznia 2022

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła :

1. Sprzęt i wyposażenie Pracowni Informatycznej oraz druku 3D.

Drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, długopisy 3D, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.

Uczniowie na dodatkowych zajęciach organizowanych w ramach realizacji innego projektu –będą rozwijać swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D.

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie.

2. Sprzęt  Audio-Video.

Słuchawki studyjne, statyw, mikrofon nagłowny i kierunkowy z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów wideo, a także kamerę cyfrową i aparat cyfrowy, oświetlenie do realizacji nagrań Gimba, kolumny nagłośnieniowe– przysłużą się one uczestnikom tworzenia w naszej szkole pracowni audiowizualnej oraz uatrakcyjniania uroczystości, imprez, projektów  szkolnych.

Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne.

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).

3. Pomoce dydaktyczne (np. teleskop, mikroskop stereoskopowy, klocki konstrukcyjne) do wykorzystania w pracowni informatycznej, przyrodniczej, technicznej.

4. Meble i wyposażenie szkolne do Pracowni Laboratoria Przyszłości.

Bogumiła Nadany

Rozwiń Metryka