Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - MIKROFILM - XVI FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI FILMOWEJ

MIKROFILM - XVI FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI FILMOWEJ

27 marca 2023

27 marca 2023 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XVI Festiwal Polskiej Piosenki Fimowej - Mikrofilm. Konkurs był zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w tymże mieście.

Przesłuchania uczestników odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: Klasy 1 - 3; 4 - 6; 7 - 8 i szkoły ponadpodstawowe. Z naszej szkołu udział wzięły i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne dwie uczennice klasy 8. Były to: Natalia Pasztaleniec z piosenką pt.: "Miasto" z filmu "Misato 44" i Joanna Barszcz z utworem pt. "Księżniczka" z filmu "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Występom towrzyszyły duże emocje i możliwość zkonfrontowania swoich występów z innymi uczestnikami. Mimo, że dziewczętom nie udło się wygrać w swojej kategorii to warto było zdobyć kolejne doświadzcenie sceniczne i cieszyć się po prostu śpiewem. 

 

Tomasz Maciuszko
Przejdź do - Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

23 marca 2023

W dniu 22 marca 2023r. uczniowie klas ósmych ze SP Nr1 im.Marii Curie-Skłodowskiej, SP W Glinie im. Ks.Jana Twardowskiego oraz SP w Kiełczewie im. Kard.Stefana Wyszyńskiego wybrali sie wspólnie na wycieczkę do CNK w Warszawie CNK to miejsce bardzo chetnie odwiedzane przez wszystkich miłośników nauk ścisłych i nie tylko. Można to spotkać ludzi w różnym wieku, a wszyscyktórzy tu sie pojawiaja kierują się własną ciekawością.  Można tu odkryć pasje, o jakie nawet się nie podejrzewało.  To przestrzeń, która może zainspirować do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi i własnie taki przyświecał wszystkim uczestnikom wycieczki.


W Koperniku wszystkiego można dotknąć,  przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat. Można też sprawdzić czy zdobyta wiedza w szkole pokrywa sie z praktyką.

Po wysiłku umysłowym  uczniowie obejrzeli film w Kinie Cinema, a na  koniecwycieczki poćwiczyli fikołki i przewroty na trampolinach w hangarze.

Wyjazd spełnił jeszcze jedno ważne zadanie:  zintegrowął grupę z różnych szkół w naszej Gminie. Wszyscy wrócili zadowoleni, z głową pełną nowych i ciekawych wrażeń.                                                                                                                   

Teodozja Ogonowska
Przejdź do - Powitanie wiosny w grupie przedszkolnej „0B”.

Powitanie wiosny w grupie przedszkolnej „0B”.

22 marca 2023

21 marca klasa 0 B wraz z wychowawczynią panią Ewą Kruk, powitała wiosnę. Najpierw dzieciaki odbyły zajęcia w klasie a później wyszły do ogrodu aby odszukać zwiastuny wiosny.

Ewa Kruk
Przejdź do - Powitanie wiosny w grupie przedszkolnej 3 i 4 latków.

Powitanie wiosny w grupie przedszkolnej 3 i 4 latków.

22 marca 2023

Dzieci z grupy 3-4-latki świętowały dziś Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od pogadanki na temat wiosny, jak również wiersza Jana Brzechwy ,,Przyjście wiosny". Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer w celu poszukiwania oznak wiosny, a także samej ,,Pani Wiosny''.

 

Ewa Dobrowolska
Przejdź do - Powitanie wiosny w klasie II

Powitanie wiosny w klasie II

22 marca 2023

21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę, dlatego uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę, aby poszukać jej zwiastunów.   W tym roku  dzieci miały za zadanie szukać ukrytych znaków, odsłuchać zakodowane piosenki i odczytać wskazówki do dalszej wędrówki.  Zadania bardzo angażowały uczniów i zmuszały wszystkich do współpracy. Wspólny wysiłek zakończył się odnalezieniem Pani Wiosny i wykonaniem karty podsumowującej zdobyte podczas wycieczki wiadomości.

Katarzyna Choromańska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-09
Data publikacji:2018-01-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:19757