Jesteś tutaj: Start / Projekt POWER

Projekt POWER

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 9 MAJA- DZIEŃ ZJEDNOCZONEJ EUROPY

9 MAJA- DZIEŃ ZJEDNOCZONEJ EUROPY

9 maja 2020

9 maja jest dniem,w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Tego dnia przypada rocznica podpisania historycznego dokumentu na mocy,którego Robert Schuman zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Wioletta Sobieszczak

Dzień Św. Patryka

17 marca 2020

Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne przypadające na 17 marca. Tego dnia na cześć patrona Zielonej Wyspy, czyli św. Patryka, Irlandczycy organizują różnego rodzaju imprezy i parady. Poznaj szczegóły dotyczące tego hucznie obchodzonego święta. Dzień św. Patryka to święto upamiętniające śmierć patrona Irlandii, który zmarł 17 marca. Tego dnia Irlandczycy wspominają życie i dokonania św. Patryka, który został natchniony przez Boga i doprowadził do chrystianizacji środkowej, północnej i zachodniej części Irlandii.  Uczniowie naszej szkoły wykonali prezentacje multimedialne oraz strony internetowe na temat tego święta. Oto najciekawsze prace:

https://tiny.pl/75hjq

https://tiny.pl/75h12

 

 

Przejdź do - Lekcja otwarta

Lekcja otwarta

26 lutego 2020

Dnia 26.02.2020 r.  uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji otwartej. Tematem zajęć było "Bezpieczeństwo w sieci". Lekcja została przeprowadzona przez panią Katarzynę Choromańską w sali nr 17. Uczniowie  spotkali się z bohaterami strony internetowej Sieciaki.pl. Poznawali  pozytywne oraz negatywne strony Internetu. Wspólnie z Sieciakami uczyli się bezpiecznej pracy w Internecie oraz jak wystrzegać się Sieciuchów, czyli niebezpieczeństw czyhających  w sieci. Zdobyte wiadomości utrwalone zostały podczas wspólnego rozwiązywania interaktywnego quizu na projektorze. W nagrodę za udział w lekcji,  wiedzę i zaangażowanie  dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe.

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Dni Bezpiecznego Internetu 2020

Dni Bezpiecznego Internetu 2020

7 lutego 2020

W dniach  od 30 stycznia do 7 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu. Zarejestrowaliśmy naszą inicjatywę uczestnictwa w DBI, w roku 2020, na stronie saferinternet.pl.  Umieściliśmy informacje o uczestnictwie w DBI na szkolnych gazetkach ogłoszeń. W tym roku zapoznawaliśmy  się z tematyką bezpieczeństwa w sieci na lekcjach informatyki. 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Dni Bezpiecznego Internetu 2020
Przejdź do - Akcja PACZKA NA KRESY

Akcja PACZKA NA KRESY

16 grudnia 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej z nauczycielami p. Barbarą Wojciechowską i p. Justyną Kotowską włączyli się w zorganizowanie paczek dla naszych Rodaków mieszkających na Litwie. W dniach 26 listopada – 2 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka darów. 5 grudnia zebrane produkty zostały przekazane do Polskiej Fundacji Narodowej, która zajęła się ich transportem do naszych wschodnich sąsiadów. W nocy z piątku na sobotę, uczniowie: Mateusz Zawistowski, Krystian Sierota, Jakub Jagiełło wraz z opiekunem udali się na Litwę do wsi Jaszuny w celu przekazania paczek. Trudno opisać emocje jakie towarzyszyły nam podczas tych spotkań z rodzinami. Ciepłe przyjęcie, miłe rozmowy, moc serdecznych uścisków i „motylki” w sercu, które już powodują, że myślimy o kolejnej organizacji „Paczki”. Liczymy, że nasza inicjatywa rozwinie jeszcze większe skrzydła i zaowocuje większą ilością obdarowanych osób. Pomaganie jest PIĘKNE….

Barbara Wojciechowska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-24
Data publikacji:2018-01-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3496